Ročníkové projekty

Nabízím na MFF UK k vedení ročníkové projekty pro bakalářské studenty informatiky. K mým zájmům patří UNIXové systémy, některé oblasti umělé inteligence a high performance computing; nejlépe nám společně půjdou projekty, které mají s jednou z těchto oblastí alespoň něco společného. Preferuji projekty buď platformově nezávislé nebo určené pro POSIXové platformy (třeba Linux). Ve volbě jazyka jsem flexibilní, záleží na konkrétním tématu; pro většinu projektů však doporučuji Python nebo C.

Při vývoji software kladu důraz na čistý, modulární návrh a/nebo dobře definované API. Nebazíruji na zbytečně upovídané dokumentaci, zato se domnívám, že výsledky akademické práce je vhodné uvolnit do světa pod otevřenou licencí. Netrvám na žádných tvrdých termínech, dokud se s nimi vyrovná i studijní oddělení – budete-li Vy se trpělivě připomínat, když Vám zrovna zapomenu odpovědět na mail.

Máte-li zájem, napište mi na pasky@ucw.cz; evolučně stabilní strategií je do předmětu zprávy napsat [rp].

Nápady

Většina z témat výše má naději pokračovat i zajímavou bakalářskou prací. Hledáte-li standalone bakalářku, některé z témat lze naopak zúžit. Dále by byla velmi užitečná bakalářka např. na téma:

Archiv projektů

Odkazy